Pokój potrzebny natychmiast

Nie potrafię sobie wyobrazić pełni ogromu tragedii i cierpienia naszych sąsiadów, Ukraińców. To co się wydarzyło jest niesprawiedliwe, okrutne i musi jak najszybciej się zakończyć.

Do środy większość z nas zapewne nie sądziła, że to naprawdę się wydarzy i przyjmie taką skalę. To wstrząs dla nas wszystkich, ponieważ bezpieczeństwo i pokój na Ukrainie to także bezpieczeństwo i pokój w Polsce.

W historii różne były okresy dla naszych narodów, jednak teraz wyjątkowo czuć powinniśmy więź z Ukraińcami, którzy stali się ofiarami bezsensownej agresji.

Nie chcę debatować o polityce i wojsku – od tego są specjaliści. Nie jestem też w stanie zapewnić silnego materialnego wsparcia, choć mogę dać ile mam, żeby tylko komuś pomóc. Jestem natomiast w stanie głośno i jednoznacznie poprzeć Ukrainę, ponieważ jej intencje są czyste, a to co się wydarzyło, jest dla niej ogromną tragedią i niesprawiedliwością.

Będę modlił się o pokój i szybkie wycofanie Rosjan z działań wojennych, aby dyplomacja rychło zakończyła tę napaść i niewinni ludzie nie musieli płacić życiem za wolność. Bracia Ukraińcy i siostry Ukrainki – nie poddawajcie się! Jesteśmy duchem z Wami! Wasz pokój to i nasz pokój.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s