Parownik #9 – GTA V za darmo, czyli początek końca gry

parownik_title

Epic Games Store w porozumieniu z Rockstar Games bez wątpienia rozbili bank. Bardzo chodliwy i wciąż cieszący się świetną sprzedażą tytuł AAA z 2013 roku właśnie został udostępniony wraz z pakietem Premium za darmo. Za darmo! Nie trzeba nic płacić!

Na co czekasz? Już teraz leć po odbiór swojej darmowej kopii, pobierz niemal 90 GB clienta i dołóż swoją cegiełkę do upadku gry.

gta_online_oppressor_mk2

Pakiet Premium specjalnie dla Ciebie za 0 zł

Bez wątpienia branża gier przeżywa bezprecedensowe wydarzenie, bowiem jeden z najpopularniejszych tytułów wszech czasów, który de facto do niedawna cieszył się znakomitą sprzedażą i zainteresowaniem, na różnych platformach, doczekał się historycznej obniżki ceny wersji na PC. Na 0 zł!

I bynajmniej nie mówimy tu o udostępnieniu „podstawki” za free, aby móc zarobić na dodatkowym contencie. Od teraz każdy może pobrać darmowe GTA V i uzyskać dostęp do pakietu początkującego kryminalisty, który oferuje na start wiele funkcjonalności, dzięki którym gracz może zaoszczędzić wiele godzin mozolnego bogacenia się.

Zamknij się. Narzekasz, bo pewnie boli Cię d*pa

Redaktor zapewne ma syndrom typowego Polaka i boli go fakt, że wydał na grę pieniądze, a mógł poczekać i cieszyć się teraz grą za darmo.

Błąd!

Bardzo cieszę się z faktu, że jakaś gra staje się na jakiś czas darmowa, dzięki czemu w sieciowych trybach pojawia się wielu nowych graczy, a serwery tętniąc życiem, zachęcają do odkurzenia tytułu. Serio! Lubię takie momenty, ponieważ jako bardziej doświadczony gracz mogę pomóc wielu nowicjuszom i tym samym zawiązać nowe znajomości – tak ważne w obecnych czasach izolacji.

W czym problem?

Bynajmniej nie można go znaleźć w sklepie Epica, czy wielu nowych graczach, chcących poznać Los Santos. Deal jest jak najbardziej uczciwy, a oferta aspiruje do rangi „obowiązkowej”. Jeżeli nie posiadasz GTA V to czym prędzej pobierz grę za darmo – poważnie, sam bym tak zrobił, gdybym jej nie miał. Nie ma się czego wstydzić, że jest to oznaka mainstreamu czy januszostwa. To po prostu konkretna oferta, której nie można odpuścić i nie ma w tym zdaniu ani cienia sarkazmu.

Problem siedzi w samym Rockstarze

A konkretnie w jego nieprzygotowaniu do tak potężnej akcji pozyskania wielu nowych użytkowników. Każdy kto grał już wcześniej w GTA Online zapewne wie o czym piszę, bowiem problemy z łącznością z serwerami, wieczne laggi, kosmicznie długie ekrany ładowania i wreszcie bierna postawa supportu gry na obecność plagi cheaterów w wersji na PC – to codzienność jakiej doświadczamy.

Przeokrutnie źle działające serwery Rockstara nie mogłyby wytrzymać takiego napływu nowych graczy – nie miałem co do tego złudzeń, a sama obsługa oczywiście mnie nie rozczarowała.

gta_online_servers_off

Rockstar Games w swej przewrotności zapewne mogłoby awanturować się, że jako stary gracz mogłem w kwietniu dostać pół miliona $, czego nowi (darmowi) gracze nie mogli mieć. Trudno się tutaj nie zgodzić – kalendarz na działa wstecz. Ba! Kolejne pół miliona $ za majowe logowanie też dostałem!

Dobrze byłoby jednak, aby ci nowi gracze też mieli tą możliwość, ponieważ przy aktualnych problemach z łącznością Online, jest to raczej niemożliwe…

Powiedzmy to jasno – Rockstar nie udźwignął darmowego GTA! Nie ma problemu z serwerami, bo samych serwerów nie ma 🙂

Nareszcie! GTA V za darmo! Taki ch*j…

Nie wiem jak cała akcja wygląda po stronie Epic Games Store, ale jeżeli można jakoś nabyć omawiany tytuł i pobrać go, to każdego nowego gangstera czeka niestety rozgrywka tylko Offline. Kampania fabularna jest bardzo dobrze napisana, klimatyczna i wciągająca, co zapewni Wam wiele godzin dobrej rozrywki – naprawdę polecam.

GTA Online to niestety obecnie czwarta gęstość, święty Graal, o którym wielu mówiło, jednak jest nieosiągalny. Miejmy nadzieję, że Gwiazdy Rocka szybko uporają się z problemami technicznymi i każdy będzie mógł stworzyć swojego unikalnego avatara i napisać własną historię na ulicach Los Santos. Życzę każdemu, aby nowy nabytek cieszył w pełni, tak jak należy.

Mieliście niestety okazję poznać wyje*kę Rockstara na kwestie techniczne już na samym starcie przygody z ich legendarnym produktem 🙂

Jeżeli jednak już się połączysz i odbierzesz fanty z pakietu Premium…

… to muszę Cię rozczarować. Przy tak wielu graczach na wysokim poziomie rozwoju, wyposażonych w śmiercionośny arsenał, nie masz szans na prowadzenie rozgrywki zgodnie z zamysłem twórców.

Cheaterzy, grieferzy lub zwyczajne trolle z OP zabawkami do niszczenia ludziom gry – nie masz z nimi szans, a moment, gdy GTA Online jest za darmo i na serwery zawitało wielu nowicjuszy, to dla nich mokry sen, który właśnie się ziścił.

Rockstar oczywiście nic z tym nie robi, a w tryb Online najbardziej opłaca się grać… Offline!

To czysty absurd, wiem o tym, ale lojalnie uprzedzam Was o tym co w sieciowym GTA się dzieje. Bardzo nad tym ubolewam, ale niestety obecnie nowi gracze nie mają najmniejszych szans na prowadzenie biznesów, zarabianie pieniędzy i zdobywanie doświadczenia, ponieważ są zbyt słabi w obliczu tak wielu silnych weteranów.

Jedyna opcja to publiczna sesja solo

Brzmi jak oksymoron i totalne zaprzeczenie gry Online i rzeczywiście w istocie tym jest – świetnie odzwierciedla to fakt, że Rockstar Games nie ma pojęcia o tworzeniu trybu multiplayer 😉

Jeżeli jednak chcesz podejść do nowej gry na poważnie, a nie interesuje Cię częsta śmierć od dziwnych latających motocykli i samochodów, wyposażonych w wyrzutnie naprowadzanych rakiet, to poważnie – odpuść sobie grę z innymi, przynajmniej na początku.

Aby na PC wejść w tryb „bezpieczny”, musisz znajdować się w publicznej sesji z innymi graczami. Będzie ich sporo, nie wątpię w to, i każdy będzie chciał Cię zabić – tak dla sportu.

Czym prędzej włącz Menedżer zadań poprzez kombinację Ctrl+Alt+Delete i naciśnij w Monitor zasobów w zakładce Wydajność:

gta_menedzer_zadan

Tam odnajdź proces GTA5.exe, naciśnij na nim PPM i wybierz opcję Wstrzymaj proces:

gta_monitor_zasobow

Odczekaj 10-20 sekund i ponownie naciśnij PPM, wybierając opcję Wznów proces. Możesz teraz wrócić do GTA V – od teraz jesteś w sesji publicznej, co umożliwia Ci prowadzenie biznesów, ale co najważniejsze – sam, nikt Ci nie będzie już przeszkadzał 🙂

Trudny czas

Zarówno weterani, jak i nowi gracze przechodzą w GTA Online czas próby, bowiem Rockstar Games w swej opieszałości uniemożliwia nam pełne korzystanie z produktu – bez względu na to czy wydaliśmy na niego kiedyś 200 zł, czy teraz 0 zł – każdy zasługuje na to, aby gra po prostu działała!

Życzę sobie i Wam cierpliwości, a także żywię nadzieję, iż stan ten ulegnie rychłej poprawie 🙂 Pozdrawiam, cześć!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s