Cyberpunk 2077: Gangi, mafie i organizacje przestępcze

cyberpunk_title3

Pod osłoną nowoczesnych technologii, wielkich metropolii i potężnych korporacji, w świecie Cyberpunk 2077 funkcjonuje wiele organizacji przestępczych, które mogą dla gracza stanowić zagrożenie, bądź też pomóc w kryzysowej sytuacji. Wszystko zależy od profilu gangu oraz naszych działań względem niego.

Zanim podejmiemy jakiekolwiek kontakty z kryminalnym światem, przyjrzyjmy się zasadom w nim rządzącym oraz charakterystyce gangów i wzajemnej polityce między nimi. Pomoże to zapewne nie raz uniknąć kosztownej pomocy Trauma Team, czyli ratowników medycznych.

UWAGA! Poniżej znajdują się przedpremierowe dane! W razie pojawienia się jakichkolwiek zmian, będą one na bieżąco aktualizowane.

Maelstrom

cyberpunk_maelstromBardzo niebezpieczny gang liczący od 30 do 40 członków, którzy za siedzibę obrali sobie hale produkcyjne firmy All Food w przemysłowej części dzielnicy Watson.

cyberpunk_all_food

Cechuje ich brak kodeksu moralnego, a w pogoni za potęga i siłą decydują się często na bardzo radykalne modyfikacje ciała w postaci cybernetycznych wszczepów o różnym przeznaczeniu – głównie bojowym.

cyberpunk3

Ich przywódcą jest Royce, który kieruje gang w stronę agresywnego przejmowania kontroli nad miastem poprzez krwawe ataki, jednak nie stroni też on od nielegalnego handlu uzbrojeniem czy narkotykami.

Tyger’s Claw / Tyger Claws

Gang o japońskiej genezie, kontrolujący japońską dzielnicę w Night City. Są to ludzie dumni ze swojego pochodzenia, preferujący tradycyjne metody, oparte na sztukach walki i japońskiej broni białej.

cyberpunk_tyger_claws

Ich znakiem rozpoznawczym są luminescencyjne tatuaże i szybkie motocykle. Bardzo groźny gang, choć bardziej skupiony na defensywie i ochronie własnej strefy wpływów.

cyberpunk_japan_bike

Mówi się o potajemnym finansowaniu ich interesów przez korporację Arasaka, natomiast znajdują się w stanie otwartej wojny z innym japońskim gangiem – Steel Dragons.

Voodoo Boys

Cybernetyczni buntownicy, których główną ideą jest walka z ograniczeniami w Sieci i przedzieranie się poza Blackwall. Nazywa się ich Netrunnerami, czyli wolnymi hakerami. Potrafią unieszkodliwiać rozmaite urządzenia poprzez Sieć i umykać niezauważeni przed agentami NetWatch.

cyberpunk_netrunners

Ich terytorium stanowi haitańska część dzielnicy Pacifica i z uwagi na lokalizację, ich najbardziej groźnymi wrogami są Animals.

cyberpunk_Voodoo_Boys

Animals

Jak sama ich nazwa może wskazywać, jest to gang skupiony na prymitywnym, fizycznym rozwoju ciała jako narzędzia dominacji w mieście. Nie interesują ich cybernetyczne wszczepy i nowoczesne technologie, za to ponad wszystko dążą do rozwoju ciała i wzrostu siły, za wszelką cenę.

Chętnie wspomagają się rozmaitymi środkami, często nielegalnymi, dzięki którym potęgują wzrost mięśni, swoją wytrzymałość i szybkość. Dzięki dostępowi do narkotyków, stali się największym ich dystrybutorem w Night City, a zwłaszcza jeżeli chodzi o „Sok”, czyli narkotyczny anabolik, zamieniający człowieka w maszynę do zabijania.

cyberpunk_animals

Są w ciągłym konflikcie z Voodoo Boys i mówi się o ich tajemniczej współpracy z NetWatch, która ma na celu wyeliminowanie wrogiego gangu.

Spoiler Alert!

Gracz w jednej z misji w Cyberpunk 2077 będzie miał możliwość pokonania przywódczyni AnimalsówSasquatch.

cyberpunk_sasquatch

6th Street

To nielegalna organizacja składająca się z weteranów wojennych, którzy uznają działania policji w Night City za nieudolne i niewystarczające w obliczu tak wielkiej skali przestępczości. Stąd też samozwańczo uznają się za stróżów prawa, podpierani silnym kodeksem etycznym. Niestety z biegiem lat zasady moralne uległy zatarciu i gang ten skupia się już na własnych interesach.

cyberpunk_6th_street

The Mox

Kolejni samozwańczy strażnicy, których główna idea opiera się ochronę i opiekę nad „pracującymi dziewczynami i chłopcami”. W istocie chronią oni prostytutki przed niebezpiecznymi klientami i wymierzają własną sprawiedliwość tym, którzy dopuszczą się przemocy względem nich. Inicjatorem powstania tej organizacji była śmierć Elizabeth „Lizzie” Borden, byłej prostytutki, a późniejszej właścicielki klubu nocnego, która znana była z uczciwego traktowania swoich striptizerek i ochrony przed niebezpiecznymi klientami.

cyberpunk_themox

Lizzies

Grupa psycho-fanów wokalistki Lizzy Wizzy, którzy są bardzo agresywni wobec wszystkich okazujących brak szacunku wobec ich idolki.

cyberpunk_lizzy_wizzy

Valentinos

cyberpunk_valentinosTo w zasadzie nie gang, ani organizacja przestępcza – nie stanowią zagrożenia dla nikogo. Jest to loża uwodzicieli, głównie latynoskiego pochodzenia, którzy lubują się w miłosnych podbojach. Pomimo luźnej konwencji, przestrzegają własny kodeks honorowy i dbają o reputację poprzez regularne spotkania członków grupy.

Scavengers

Jest to gang o prawdopodobnie rosyjskim pochodzeniu, który skupia się na porywaniu zamożnych mieszkańców Night City i brutalnym okradaniu ich z drogich cybernetycznych implantów.

Created with GIMP

Wraiths

Grupa nomadów zamieszkująca pustkowia Badlands, w konflikcie z innymi grupami wędrownych poszukiwaczy. Dysponują wzmocnionym do niemal 1000 KM Quadra Type-66 o nazwie własnej „Reaver”, który umożliwia im szybkie poruszanie się po opuszczonych terenach.

cyberpunk_wraiths

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s