Cyberpunk 2077: Korporacje, firmy i marki

cyberpunk_title4

Świat Cyberpunk 2077 pełen jest wielkich korporacji, mniej lub bardziej znaczących firm oraz wszechobecnych marek z różnych branż, które towarzyszą graczowi niemal w każdym zakątku Night City. W rzeczywistości, w której państwowe rządy straciły na znaczeniu na rzecz megakorporacji, ludziom na każdym kroku towarzyszą reklamy towarów i usług, a w drodze do bogactwa i rynkowej dominacji czołowe przedsiębiorstwa niejednokrotnie posuwają się do brutalnych i nielegalnych działań.

Nowoczesny świat bez wątpienia zadziwia i fascynuje, jednak zewsząd czyhają fizyczne i cyfrowe zagrożenia, z którymi gracz musi sobie radzić. Znajomość firm na pewno ułatwi poruszanie się po Night City.

UWAGA! Poniżej znajdują się przedpremierowe dane! W razie pojawienia się jakichkolwiek zmian, będą one na bieżąco aktualizowane.

Arasaka

cyberpunk_arasaka_logoMiędzynarodowa megakorporacja o japońskich korzeniach, zajmująca światową pozycję lidera pod względem budżetu. Jej obszary działań to bankowość, przemysł produkcyjny oraz ochrona innych korporacji.

To wyjątkowo agresywna firma, która nie stroni od podejmowania działań poza granicami prawa. Szantaże, wymuszenia i korupcja to główne metody Arasaki w rozszerzaniu wpływów.

Główną specjalnością firmy od lat była dystrybucja japońskich produktów z sektora obronnego na terenie Ameryki Północnej. Nie wyklucza się także rzekomych koneksji z Yakuzą.

cyberpunk_mantis_blade
Mantis Blade – wszczep bojowy produkowany przez korporację Arasaka.

Militech

cyberpunk_militech_logoMegakorporacja specjalizująca się w produkcji broni i realizowaniu kontraktów w prywatnym sektorze wojskowym. Produkty tej firmy zdominowały rynek i znalazły zastosowanie w arsenałach gangów, firm ochroniarskich, a broń  Militech International Armaments wybierają najemnicy, a nawet regularne wojsko.

Korporacja ta rozwinęła się we wschodniej części USA, realizując zamówienia od policji i służb ochrony cywilnej. Obecnie w swoim portfolio posiada szeroki wachlarz produktów – od broni ręcznej po zaawansowane pojazdy bojowe.  Firma posiada własną armię najemną i wraz całym swoim potencjałem bojowym, stanowi jedną z najpotężniejszych sił militarnych na świecie.

cyberpunk_lexington
Pistolet M-10AF Lexington produkowany przez Militech.

Trauma Team International

cyberpunk_trauma_team_logoKorporacja specjalizująca się w oferowaniu szerokiej gamy usług pomocy medycznej. Dostępna pod numerem 911, obciąża usługobiorcę od momentu połączenia, aż do dostarczenia poszkodowanego do szpitala.

Operatorzy Trauma Team to w istocie świetnie wyszkoleni ratownicy medyczni i żołnierze zarazem, ponieważ dysponują zaawansowaną bronią i taktycznym wyszkoleniem, zapewniającym dotarcie do swoich klientów nawet w najbardziej niebezpiecznych miejscach.

Zamożni mieszkańcy Night City mogą wykupić polisę dopasowaną do ich potrzeb i poziomu życiowego ryzyka, dzięki której otrzymują specjalną kartę i bioczip, analizujący w trybie ciągłym aktywność mózgową nosiciela. Umożliwia to pracownikom Traumy natychmiastowe wysłanie zespołu operatorów w celu udzielenia pierwszej pomocy.

cyberpunk_trauma_team_secure

Kang Tao

cyberpunk_kangtao_logoNowe chińskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją nowoczesnego uzbrojenia. Prężnie się rozwija, oferując odważne produkty oraz nowatorskie koncepcje i technologie. Ambitnie aspiruje do uzyskania pozycji lidera uzbrojenia na rynku.

cyberpunk_dian
Pistolet maszynowy G-58 Dian od Kang Tao.

NetWatch

Cybernetyczna policja, której głównym celem jest ochrona Sieci przed szkodliwymi działaniami hackerów – Netrunnerów. Szczególnie kluczowe jest zabezpieczenie zapory Blackwall, która ograniczać ma sztuczną inteligencję przed przejmowaniem kontroli. W tym celu cyfrowi policjanci – NetCops – dysponują potężnym oprogramowaniem tropiącym, które ma możliwość brutalnego odcinania od Sieci.

Przeciwnikami NetWatchVoodoo Boys, ruch hakerów, których główna idea oparta jest o przełamanie Blackwall i uwolnienie sztucznej inteligencji, która według nich mogłaby być w ten sposób bardziej pomocna dla ludzi.

cyberpunk_netwatch

Kiroshi Group

cyberpunk_kiroshiJapońska korporacja, w której skład wchodzą Kiroshi General Cybernetics i Kiroshi Optics, z czego druga firma posiada lwią część kapitału spółki. To lider w produkcji implantów optycznych o różnym przeznaczeniu i właściwościach, takich jak: sztuczne oczy, Optishield, optyczny HUD (heads-up display), optyczna zdalna cyber-kamera, oraz antyrefleksyjna ochrona Opti-Flash.

Obecnie mocno rozwija się na azjatyckich rynkach, głównie chińskim, gdzie walczy z tamtejszymi podróbkami.

cyberpunk_kiroshi_opticals

Petrochem

Created with GIMPŚwiatowy lider paliwowy, który specjalizuje się w produkcji syntetycznego alkoholowego paliwa CHOOH2 na licencji firmy Biotechnica – głównego paliwa zasilającego większość pojazdów na Ziemi. Do produkcji wykorzystuje zboża, które uprawiane są na największych w USA polach uprawnych, stanowiących miliony akrów ziem.

Oprócz tego Petrochem zajmuje się także wydobyciem ropy naftowej, którą wykorzystuje do produkcji wyrobów syntetycznych. Tak wielkie imperium wymaga potężnej ochrony, zatem megakorporacja posiada armię, której nie powstydziłoby się małe państwo, co zabezpiecza jej zasoby przed zakusami innych firm i organizacji przestępczych.

cyberpunk1

Inne firmy

W oryginalnym świecie Cyberpunk występują także inne przedsiębiorstwa, które również mogą pojawić się w Cyberpunk 2077. Oferują one szeroki wachlarz towarów i usług, z którymi warto również się zapoznać.

All Food – dostawca żywności na zamówienie.

cyberpunk_all_food
Magazyn All Food – miejsce jednej z misji w Cyberpunk 2077

Bakumatsu Chipmasters – producent cybernetycznych czipów językowych, pozwalających zrozumieć różne dialekty japońskiego, mandaryńskiego i kantońskiego.

Biotechnica – firma odpowiadająca za stworzenie T. vulgaris megasuavis – genetycznie zmodyfikowanej pszenicy, stanowiącej surowiec do produkcji paliwa CHOOH2.

cyberpunk_biotechnica_logo

Budget Arms – producent broni.

cyberpunk_budgetarms_blundebuss
Strzelba Blunderbuss od Budget Arms

Cherry Blossom – sieć salonów gier.

Constitutional Arms – producent broni.

cyberpunk_defender
Constitutional Arms M2067 Defender

Cyphire Cyberware – producent cybernetycznych modyfikatorów głosu.

cyberpunk_cyphire

Dakai Soundsystems – producent cybernetycznych modyfikatorów głosu.

cyberpunk_dakai_new_throat
Dakai New Throat – implant głosu

DATA INC. – dystrybutor oprogramowania dla Netrunnerów.

cyberpunk_data_inc_logo

Decker, Tanaka & Rogers – firma transportowa wyposażona w nowoczesną flotę statków. Narażona na ataki piratów, chętnie zatrudnia ludzi do ochrony transportów.

Dynalar Technologies – producent cybernetycznych chromowanych implantów, specjalizuje się w wykonywaniu z chromowanych cybernetycznych rąk dla kobiet.

EuroSpace Agency – kosmiczna agencja Unii Europejskiej, odpowiedzialna z większość operacji orbitalnych. Traci na znaczeniu na rzecz wzrostu wpływów Japończyków i w obawie przed USA dąży do rozwoju uzbrojonych statków kosmicznych.

Euro Business Machines – megakorporacja skoncentrowana na produkcji komputerów, elektroniki i szeroko pojętych technologii informatycznych.

EuroBank – instytucja bankowa odpowiedzialna za zabezpieczenie i ewaluację waluty – Eurodolara.

Federated Arms – producent broni.

Fujiwara – japońska instytucja bankowa.

Fuyutsuki Electronics – (prawdopodobnie) dystrybutor sprzętu elektronicznego.

Honda – korporacja specjalizująca się w produkcji nowatorskich pojazdów, głównie samochodów, ale także motocykli.

InfoComp – amerykański bank informacyjny, wykorzystujący wyspecjalizowane metody łączenia i wykorzystywania danych do celów komercyjnych.

International Electric Corporation – korporacja o niewyspecjalizowanym spektrum działania, preferująca dywersyfikację przychodów – od produkcji elektroniki, przez uzbrojenie, aż po przemysł ciężki.

Japan Aerospace Bureau – japońska agencja kosmiczna specjalizująca się w dostarczaniu ludzi i sprzętu na orbitę, oraz w konstruowaniu budżetowego oprzyrządowania. Wschodzący lider w branży.

Kawasaki – firma motoryzacyjna, specjalizująca się w produkcji motocykli.

Kendachi – japoński producent broni.

Kundalini – japoński producent pojazdów.

Macroware – firma ze zwiastunów Cyberpunk 2077, prawdopodobnie z sektora tech.

Malorian Arms – producent broni.

Merill, Asukaga & Finch – firma inwestycyjna, prowadząca usługi ekskluzywnego doradztwa finansowego.

Microtech – firma specjalizująca się w produkcji komputerów, stacji roboczych i tworzeniu serwerów.

Mitsubishi/Koridansu – przedsiębiorstwo produkujące urządzenia i konstrukcje kosmiczne / orbitalne.

Mitsuzuki – producent samochodów.

Network News 54 – całodobowa stacja informacyjna.

Orbital Air – firma zajmująca się transportem ludzi i ładunków na orbitę.

Quadra – firma motoryzacyjna, zajmująca się produkcją sportowych samochodów w klasycznej stylistyce.

cyberpunk_quadra_vtech
Quadra V-Tech
cyberpunk_quadra_javelin
Quadra 1970 AMC Javelin

Raven Microcybernetics – multidyscyplinarne przedsiębiorstwo z sektora cybernetyki, elektroniki, optyki i technologii informatycznych.

Rostovic – rosyjskie przedsiębiorstwo produkcyjne.

SegAtari – japońska firma tworząca gry komputerowe, a także tworząca roboty oraz związana z sektorem obronnym.

cyberpunk_segatari_vr_set
Zestaw do wirtualnej rzeczywistości od SegAtari

Sugo Manufacturing – japoński producent budżetowych samochodów.

Takaya – japoński producent samochodów.

Tanaka Exec – firma odzieżowa.

Techtronica – korporacja zajmująca się produkcją elektronicznej broni.

Towa Manufacturing – największy japoński producent broni, skupiony wyłącznie na rodzimym rynku. Świetna jakość produktów przy zachowaniu rozsądnej ceny produkcji, jest pilnie strzeżona przez japoński rząd.

Toyota – japoński producent samochodów różnej klasy i przeznaczenia.

Tsunami Arms – japoński producent uzbrojenia o specjalnym przeznaczeniu. Produkuje broń na zamówienie dla bardziej zamożnych odbiorców.

Usagi-Bin / Nagoya Transportation – firma świadcząca usługi pocztowe i transportowe na niebezpiecznych terenach. Pracownicy wyposażeni są w nowoczesny sprzęt i opancerzone pojazdy, wyprodukowane przez korporację Arasaka.

World News Service – brytyjska firma reportersko-informacyjna, działająca na całym świecie.

Yaiba – japońska firma motoryzacyjna, specjalizująca się w produkcji sportowych motocykli.

cyberpunk_yaiba_kusanagi
Yaiba Kusanagi

Zetatech – stosunkowo młoda amerykańska firma z branży IT, oferująca hardware i software.

Created with GIMP

Jedna myśl w temacie “Cyberpunk 2077: Korporacje, firmy i marki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s