Cyberpunk 2077: Night City – świat gry

cyberpunk_title2

W tym wpisie postaram się przybliżyć nieco świat Cyberpunka 2077, który atakuje zewsząd kolorami, barwnymi neonami i czyhającym w mrokach niebezpieczeństwem. To świat pełen kontrastów, gdzie wielkie korporacje kąpią się w luksusie, zamknięte w nowoczesnych drapaczach chmur, a na dnie kwitnie przemoc, czarny rynek, seks i śmierć.

Ogromna metropolia może zarazem wzbudzać podziw i inspirować, a z drugiej przerażać i budzić prymitywne instynkty. Czy uda Ci się odnaleźć w tym mieście przyszłości?

UWAGA! Poniżej znajdują się przedpremierowe dane! W razie pojawienia się jakichkolwiek zmian, będą one na bieżąco aktualizowane.

Night City

Akcja Cyberpunk 2077 będzie rozgrywać się na terenie dystopijnej metropolii – Night City, która jest stolicą Wolnego Stanu Północnej Kalifornii. Umiejscowione na południe od San Francisco, jest jednym z najbardziej zaludnionych miast świata, którego liczba mieszkańców w 2020 roku sięgała 5 milionów. W 2077 roku liczba ta bez wątpienia uległa zwiększeniu, potęgując problemy podziemia i zwiększając wpływy bezwzględnych korporacji.

cyberpunk_nightcity_map

Historia

cyberpunk_richard_nightZa powstanie metropolii odpowiedzialny jest Richard Night – biznesmen pragnący stworzenia miasta idealnego, które pozbawione będzie biedy i przestępczości, a życie w nim wspomagać będą najnowsze zdobycze techniki.

Z uwagi na umiejscowienie nad Zatoką Coronado, nowe miasto nazwano Coronado City, a przy jego budowie ogromnego finansowego wsparcia udzieliły korporacje Arasaka, EBM i Petrochem. Przestępcze podziemie jednak nie było zadowolone z przejęcia wpływów nad Coronado City przez wielkie firmy i zamordowało ojca-założyciela.

Ku jego pamięci przemianowano metropolię na Night City, aby uhonorować wpływ Nighta i jego wizję idyllicznego świata.

Paradoksalnie jednak, nastał trudny czas dla nowego miasta. Rosnące w siłę gangi zaczęły deklarować otwartą wojnę megakorporacjom, która skutkowała przejmowaniem niektórych dystryktów przez jedną lub drugą stronę. Organizacje przestępcze ponadto miały różne i interesy, co było także bezpośrednią przyczyną konfliktów między nimi.

Night City to istotnie niebezpieczne i brutalne miejsce, pełne sprzeczności, bogactwa, nowoczesnych technologii, ubóstwa, bezwzględnych korporacji i krwawych wojen gangów.

Wake the fuck up, Samurai. We have a city to burn.

Dystrykty

Miasto Night’a podzielone jest na 6 dystryktów, a każdy z nich cechuje się inną architekturą, dostępem do innych usług oraz wpływami innych grup, które zależnie od naszych wyborów, będą bardziej lub mniej przyjaźnie nastawione.

City Center

Centralna część miasta, stanowiąca siedzibę największych korporacji i biznesmenów. Zarośnięta nowoczesnymi i potężnymi drapaczami chmur, jest domem dla najbogatszych mieszkańców Night City i źródłem ich nie zawsze moralnych interesów.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

Watson

Dzielnica ta niegdyś była zajęta przez wielkie firmy, czego pozostałością jest bogata architektura. Obecnie budynki te zamieszkują imigranci azjatyckiego pochodzenia, a status dystryktu znacząco podupadł.

cyberpunk_nightcity_watson

Westbrook

Enklawa należąca do bogatych elit japońskiego pochodzenia, pełna nowoczesnych i prestiżowych budynków.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

Heywood

Dzielnica ta z jednej strony obfituje w drogie sklepy i prężnie się rozwija, a z drugiej opanowana jest przez latynoskie gangi. Bogate, lecz niebezpieczne miejsce.

Pacifica

Planowana jako bogaty kurort wypoczynkowy dla najbardziej zamożnych i wpływowych, niestety nie doczekała się czasów swej świetności. Niedokończony projekt szybko podupadł, a dzielnicę opanowali gangsterzy. W slumsach żyją najubożsi mieszkańcy Night City, a na ulicach Pacifiki panuje przemoc i bezprawie. Zdecydowanie najbardziej niebezpieczny dystrykt.

cyberpunk_nightcity_pacifica

Santo Domingo

Dzielnica przemysłowa w mieście Nighta.

Badlands

Pustkowia otaczające miasto, po których grasują niebezpieczni przestępcy i bandyckie grupy. Niebezpieczne terytorium, do którego według zapowiedzi twórców gry mamy mieć dostęp.

Metro

Pod powierzchnią Night City funkcjonuje rozbudowana siatka metra, które łączy wszystkie główne dystrykty. Zgodnie z przedpremierowymi gameplayami, będziemy mieli możliwość podróżowania za pomocą tego środka transportu.

cyberpunk_nightcity_metro

Jedna myśl w temacie “Cyberpunk 2077: Night City – świat gry

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s