Przegląd rynku / Wishlist #1 – nowa wiatrówka od Sig Sauer, odświeżony Crosman 1077 i nowoczesne Colty ASG

taktyczny_news_title

Czołem! Startuję z nową, luźną serią, w której wyszukiwał będę w sieci interesujące oferty replik broni i rozmaitego taktycznego szpeju.

UWAGA! To nie są i nie będą posty sponsorowane! Żadna firma nie płaci mi za umieszczanie tutaj informacji o produktach! To moje osobiste zestawienia sprzętu, który jest ciekawy, dobry, innowacyjny lub po prostu chciałbym go mieć w swojej kolekcji.

Ciekawskich zapraszam do rozwinięcia 😉

sig_sauer_virtus
Wiatrówka Sig Sauer MCX Virtus 5,5 mm /źródło: militaria.pl

Zestawienie otwiera totalna nowość, która jest namacalnym dowodem na to, jak doskonale odnalazł się Sig Sauer na rynku wiatrówek. Po świetnych pistoletach na 12-gramową kapsułę CO2 i śrut Diabolo, a następnie interesujących karabinkach na 88-gramowy kartusz dwutlenku węgla, przyszedł czas na pierwszą wiatrówkę PCP w ofercie tej amerykańskiej firmy.

Kształtem nawiązuje do systemu karabinów AR-15, waży 3400 g i miota śrutem Diabolo kalibru 5,5 mm. Z jednego magazynka można oddać 30 powtarzalnych strzałów z prędkością 213 m/s, a szyny montażowe umożliwiają zainstalowanie dodatkowych akcesoriów – jak dla mnie obowiązkowo – optyka.

Fear factorem jest niestety cena, ponieważ niemal 2 tysiące złotych mogą odstraszyć wielu militarnych maniaków, ale pamiętajmy – PCP to poziom premium wśród wiatrówek.

Oferta /militaria.pl/: Wiatrówka Sig Sauer MCX Virtus 5,5 mm

Jednak nie zwalniamy tempa, bowiem przed nami kolejny karabinek wiatrówkowy! Tym razem firma Crosman zdecydowała się na odświeżenie swojego kultowego modelu 1077 – karabinek 4,5 mm Diabolo na 12 g CO2, z gwintowaną lufą.

crosman_1077_plastic
Wiatrówka Crosman 1077 4,5 mm /źródło: militaria.pl

Od lat była to świetna, budżetowa propozycja dla początkujących strzelców, którzy nie chcieli wydawać pokaźnej sumy na samopowtarzalny, 12-strzałowy karabinek o całkiem przyzwoitych osiągach.

Teraz przyszedł czas na jego następcę, który celuje już w nieco wyższą klasę, bowiem plastikowe łoże i kolbę zastąpiono drewnem – reszta bez zmian.

crosman_1077_wood
Wiatrówka Crosman 1077 Wood 4,5 mm /źródło: militaria.pl

Kolba i chwyt są wyraźnie inaczej wyprofilowane względem pierwowzoru, a łoże nie posiada fakturowania, jednak w istocie jest to ten sam, acz nieco bardziej prestiżowy sprzęt. Za drewno jednak przyjdzie potencjalnemu kopcowi słono zapłacić, ponieważ nowy wariant jest dwukrotnie droższy od plastikowego!

Przyznam szczerze, że zastanawiałem się niedawno nad zakupem modelu 1077 i ucieszyła mnie informacja o drewnianej wersji, jednak nie sądzę, aby warto było za niego przepłacać – to aż dodatkowe 400 zł za samo drewno!

Oferta /militaria.pl/: Wiatrówka Crosman 1077 Wood 4,5 mm

Teraz pora na dwie interesujące krótkie repliki uwspółcześnionego Colta 1911. Na pierwszy ogień trafia SECUTOR RUDIS MAGNA XIV CO2, który wyróżnia się przepięknym oliwkowym malowaniem oraz… Zintegrowanym kolimatorem! Dokładnie! Poza ergonomicznymi, wysokimi przyrządami celowniczymi, strzelec może skorzystać z dołączonego red-dota.

secutor_gbb_koli_olive
Replika pistoletu SECUTOR RUDIS MAGNA XIV CO2 – olive drab /źródło: gunfire.com

Oczywiście mówimy o replice airsoftowej – 6 mm BB (plastikowe kulki do ASG), ponieważ na takie cuda w sferze wiatrówek przyjdzie nam jeszcze poczekać. Cena również jest konkretna, ponieważ nawet na aktualnej promocji trzeba zapłacić ponad 870 zł, jednak mamy dzięki temu prędkość wylotową na poziomie 300 fps, blow-back i w pełni aluminiową konstrukcję.

Oferta /gunfire.com/: Replika pistoletu SECUTOR RUDIS MAGNA XIV CO2 – olive drab

A na koniec prawdziwa wisienka na torcie! Również airsoftowa replika Colta, jednak w takiej odmianie, o której nawet nie mogło się śnić militarnym purystom. Kto oglądał najnowszy film o Johnie Wicku (trójeczka) – ten wie o czym mowa.

gbb_sti_2011_jw3
Pistolet ASG GBB Army Arment R601 JW3 TTI Combat Master /źródło: militaria.pl

Za niecałe 600 zł mamy inspirowaną filmem replikę – zamek i korpus wykonane z metalu, polimerowe okładziny chwytu o bardzo agresywnym fakturowaniu, system blow-back i 320 fps prędkości wylotowej. Ten zasilany Green Gasem pistolet to prawdziwa bestia! Jestem niemal pewien, że prędzej czy później wyląduje w mojej kolekcji. ponieważ uwielbiam konstrukcję 1911 🙂

Oferta /militaria.pl/: Pistolet ASG GBB Army Arment R601 JW3 TTI Combat Master

Jak można łatwo zauważyć, w tym wpisie królują repliki samopowtarzalne, ponieważ w takim właśnie kierunku mam zamiar iść, podejmując następny zakup. Chciałbym poszerzyć swoją kolekcję realistycznych wiatrówek, którymi mógłbym rozpocząć naukę strzelania dynamicznego. Miejmy nadzieję, że restrykcje dotyczące wychodzenia z domów nie potrwają zbyt długo i będzie można wykorzystać nadchodzącą dobrą pogodę na naukę strzelania, czego sobie i Wam szczerze życzę 🙂

Do zobaczenia w kolejnym wpisie! Zdrówka wszystkim życzę, nie chorować! 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s