IEM 2020 bez kibiców. Gracze oszukują graczy

iem2020_title

Najgłośniejsza impreza gamingowa w Polsce niestety odbędzie się w ten weekend bez widzów. Decyzją Wojewody Śląskiego wycofano zgodę na przeprowadzenie imprezy masowej. Rozgrywki będzie można zobaczyć w sieci.

UWAGA! Nie kupujcie biletów! W internecie nie brakuje ofert żerujących na niewiedzy graczy!

Po więcej szczegółów zapraszam do rozwinięcia wpisu.

Jak podaje ESL Polska, czyli organizator zawodów Intel Extreme Masters 2020 w Katowicach:

Z bólem serca zawiadamiamy 27.02.2020 o 19:45 otrzymaliśmy informację, że, w związku z dynamicznymi zmianami w globalnej sytuacji zdrowotnej, IEM Katowice 2020 odbędzie się bez udziału publiczności, o czym zadecydowało wycofanie zgody na przeprowadzenie imprezy masowej przez Wojewodę Śląskiego.

Zapewne w tym momencie każdy fan wirtualnej rozrywki, który zapatrywał się na wizytę w katowickim Spodku w najbliższy weekend, poczuł zawód. Pomimo wcześniejszej rezygnacji tytularnego sponsora, firmy Intel z udziału swoich przedstawicieli w wydarzeniu, do samego końca podawano do informacji publicznej komunikaty o starcie imprezy zgodnie z planem.

Z jednej strony można stwierdzić iż „można było się tego spodziewać”, jednak każdy miłośnik gamingu w tej części Europy miał ogromne nadzieje na powodzenie IEM 2020.

Jedynym winowajcą jest koronawirus.

Jestem daleki od obwiniania organizatorów, bądź władz z samym Wojewodą na czele, ponieważ decyzja, jak wszyscy wiemy, ma na celu utrzymanie bezpieczeństwa naszego wspólnego zdrowia.

Jak w mediach społecznościowych napisał Szymon Radzewicz – redaktor działu gier na blogu spidersweb.pl – na IEM gracze mają dostęp do stoisk ze sprzętem, a setki dłoni położonych na tym samym obiekcie to idealna recepta na rozprzestrzenienie się choroby.

W pełni się z tą tezą zgadzam i popieram działanie Wojewody. Owszem, wielka szkoda, że taka informacja została przekazana do ESL Polska tak późno, a wielu fanów gamingu zdążyło już przyjechać do Katowic, jednak pamiętajmy – to dla naszego dobra.

Uwaga na oszustów!

Pomimo ogłoszenia, iż organizator imprezy zwróci pieniądze za zakupione wejściówki to w sieci nie brakuje krętaczy, którzy próbują wykorzystać niewiedzę innych fanów gier i zarobić na nich.

iem2020_fake_tickets

Nie dajcie się nabrać! Zakupiony w ten sposób bilet będzie tylko drogą pamiątką po imprezie, którą zobaczycie tylko w sieci – tak jak wszyscy.

Jako gracz czuję zażenowanie, że w naszej rozrastającej się społeczności pojawiają się osoby, które w tak perfidny sposób wykorzystują sytuację i próbują zbić interes.

Jest to niewątpliwie smutny dzień dla graczy i fanów IEM, jednak mam nadzieję, że niedoszłym kibicom uda się podejść do sprawy bez emocji i zrozumieć taki ruch władz i organizatorów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s